Borbeni duh  i viteški start našeg Superligaša protiv prvaka države Vojvodine NS Seme

Protiv aktuelnog prvaka države, OK Metalac-Takovo je proteklog vikenda pokazao karakter, borbenost i pružio meč za uživanje, čemu je svedočilo preko 500 Milanovčana.

U subotu, 2. oktobra, odbojkaši Metalac-Takova su odigrali svoj prvi meč u elitnom takmičenju, i to protiv aktuelnog šampiona – ekipe Vojvodine NS Seme iz Novog Sada. U uvodnoj utakmici, mnogobrojnoj publici koja je došla da podrži naš tim, pružen je pravi spektakl. Gosti su na kraju slavili sa 3:1 (po setovima 18:25, 25:21, 19:25 i 18:25), ali je svakako bilo zadovoljstvo gledati naše momke kako se bore protiv proslavljenog protivnika.

Pre samog početka meča odana je počast minutom ćutanja preminulom potpredsedniku kluba Aleksandru Ponjaviću.

Nošeni podrškom preko 500 gledalaca, Milanovčani su dobro otvorili utakmicu. Igrali su izjednačeno sve do polovine prvog seta kada su gosti dodali gas i dobili prvi set sa 18:25.

U drugom setu domaćini su zaigrali angažovanije i vodili sa 1 – 4 poena do rezultata 16:15, kada je na servis došao srednji bloker Milivoje Ćorić. Nezgodnim flot servisima poremetio je prijem gostiju i tada je osvojeno 5 poena zaredom. Svoje vođstvo ekipa Metalac-Takova uspela je da održi do kraja seta. Publici je pružen pravi užitak, domaćin je opravdao svoje mesto u Superligi, i izjednačio protiv aktuelnog prvaka države na 1:1 u setovima.

Publika, inspirisana ishodom drugog seta, nastavila je da pruža veliku podršku domaćoj ekipi, u nadi da može doći do velikog iznenađenja na kraju ovog meča. Ipak trener novosađana, Slobodan Boškan, pravi odličan potez i u igru ubacuje drugog korektora Milana Zečevića koji u naredna dva seta odlično koristi dobijenu šansu. I pored odlične igre ekipe Metalac-Takova, Vojvodina na kraju završava meč u svoju korist.

Bitno je istaći da su Milanovčani zbog povreda igrali bez dva standardna primača – Jestrovića i Milivojevića pa je njihovu ulogu morao da zameni kapiten Gavrilović, koji igra na poziciji korektora. Za svaku pohvalu je igra mladog dizača Andreja Polomca koji je sa osvojenih 8 poena (4 „kuvanja“, 3 bloka i 1 as) odigrao skoro bez greške ovu zahtevnu utakmicu. Poenterski se istakao i korektor Krstić sa 20 poena kao i libero Močić sa preko 70% odličnog prijema.

Sastav i kvalitet ove ekipe ukazuje na to da bi ove sezone mogli da iznenade mnoge u elitnom takmičenju i visoko se pozicioniraju. Krajnji utisak publike je bio pozitivan, uprkos porazu, jer je novajlija u Superligi Srbije pokazao karakter i borbenost, te da nijedna ekipa, posebno u hali „Breza“, neće lako doći do bodova u ovom prvenstvu.

Sledeću utakmicu odbojkaši Metalac-Takova igraju ovog vikenda protiv ekipe Partizana u gostima.Meč je zakazan za subotu,9.oktobar u 17 časova u hali Sportskog centra Master. Držimo palčeve, nadamo se pozitivnom ishodu i navijamo za OK Metalac-Takovo, moj tim!