Dominacija takmičara SD „Dragan Jevtić Škepo“ Anđelija Stevanović osvojila čak 5 medalja

I KOLO KUPA SSS, A PROGRAM, REGIONALNO PRVENSTVO ZAPADNE SRBIJE

i III KOLO LIGE ZAPADNE SRBIJE

NOVI SAD, 18. april (SSS) – U Novom Sadu je ovog vikenda počela sezona takmičenja malokalibarskim oružjem u Srbiji. Serija nadmetanja na otvorenim strelištima počela je prvim kolom Kupa Streljačkog saveza Srbije u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji kao i u kadetskoj u gađanju standardnom vazdušnom puškom trostav 3×20.

Emilija Ponjavić je nastupila u kategoriji juniorki i seniorke, gde je zauzela četvrto odnosno sedmo mesto.

U kadetskim kategorijama, Stefan Agović je osvojio 1. mesto sa rezultatom od 580 krugova, dok je njegov klubski drug David Aćimović osvojio 3. mesto sa rezultatom od 570 krugova. Odličan start su takođe imali Bogdan Marjanović, Filip Vranić, Una Minić i Anđelija Stevanović.

Protekle nedelje takođe su održana još dva takmičenja u Guči.

Na Regionalnom prvenstvu Zapadne Srbije B i C programa Anđelija Stevanović je osvojila zlatnu i bronzanu medalju. David Aćimović i Stefan Agović su se borili za zlatnu medalju, ali je David osvojio prvo mesto zbog bolje zadnje serije.

Na III kolu lige Zapadne Srbije Nikola Đorđević i Marta Novović su osvojili po dve zlatne medalje u disciplini vazdušni pištolj. Takođe Nikola je osvojio i jednu bronzanu medalju u kategoriji mlađi junior, dok je Filip Filipović osvojio srebrnu medalju u istoj kategoriji. Stefan Drinjaković je osvojio srebrnu i bronzanu medalju. Filip Vranić je osvojio 1. mesto u kategoriji mlađi junior. Anđelija Stevanović je osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađe juniorke, dok je Una Minić osvojila bronzanu medalju sa zaostatkom od 3 kruga. Anđelija Stevanović je takođe osvojila 2. mesto kao pionirka i u kadetskoj kategoriji.

Na ova takmičenja trener Dejan Bajkić je poveo i mlade nade ovog sporta koji su prebacili norme.