FK „Takovo“ ostaje u Srpskoj ligi Grupa Zapad

FK Takovo dočekao je u subotu FK Jošanicu iz Novog Pazara. Presudni meč za opstanak u Tridesetom kolu Srpske lige grupa Zapad, završen je rezultatom 2:0, u korist Milanovčana.

Pobeda je donela olakšanje fudbalerima Takova, tri nova boda obezbedila su izlazak iz opasne zone ispadanja.

-Ova pobeda mnogo znači, pre svega psihološki. Naravno i na tabeli donosi neki mir. Nije još uvek mirna luka, ali gledamo napred, ka ekipama koje su iznad nas, tako da možemo lakše da dišemo-rekao je Lazar Đurđević, trener FK “Takovo”.

Lazar Đurđević, trener FK “Takovo”

Ohrabreni golom u desetom minutu, fudbaleri Takova održavaju vođstvo do samog kraja utakmice. Drugi gol u osamdeset devetom minutu osigurava mesto na tabeli.Oba pogotka postigao je Igor Grkajac.

-Ovo je bila prekretnica što se tiče prvenstva.Igrali smo protiv odlične ekipe “Jošanice” i bili smo svesni da moramo da pobedimo kako znamo i umemo.Kući teško dobijamo utakmice, ali smo verovali da ćemo ovu dobiti.Verovao sam i u svoje momke, zahvalio bih se i publici koja nas je podržala.Ostvarili smo na kraju ubedljivu pobedu, iako na terenu možda nije izgledalo tako. Sreća nas je pogledala-kaže Grkajac.

Igor Grkajac, fudbaler FK „Takovo“

Iako su Novopazarci uložili maksimalan trud i do kraja susreta nisu posustajali, opšti je utisak da je povoljne okolnosti bile na strani fudbalera “Takova”.

-Igrali smo dobro, ostvarili smo šanse, nisam nezadovoljan igrom moje ekipe, ali danas nismo imali ni sreće.Želim ekipi “Takova” da opstane u ligi i da se sledeće godine ponovo sretnemo-rekao je Kenan Kolašinac, trener FK “Jošanica”.

Kenan Kolašinac, trener FK „Jošanica“

Kako bi se ispoštovale epidemiološke mere, broj posetilaca bio je ograničen, a prisutni su imali priliku da podrže  dinamičnu i korektnu igru.Sledeću utakmicu fubaleri “Takova” igraju 22.maja u gostima “Slozi” iz Požege, lideru na tabeli Srpske lige grupa Zapad.