Još jedan trijumf nakon pet setova

Potvrda da je gostovanje u Velikom Gradištu i duel sa nekada stabilnim superligašem, ekipom VGSK, uvek neugodan i nepredvidiv po odbojkaše OK Metalac Takovo, stigla je ponovo i ovoga vikenda. Imali smo priliku ponovo da se uverimo da su utakmice ova dva rivala uvek pune preokreta i da nijanse prevagnu na stranu jednog, odnosno drugog tima.

FOTO/ GM PRESS

Ovoga puta ukrstili su koplja u meču 13.kola odbojkaške Prve lige Srbije i posle više od dva časa neverovatne borbe i meča kakav odavno nije viđen u ovom rangu nadmetanja, Milanovčani su uspeli da dođu do pobede. Konačan rezultat glasio je 2 – 3, po setovima: 25 – 27 / 17 – 25 / 25 – 20 / 25 – 22 / 19 – 21.

Po samim rezultatima setova se da primetiti da su samo sitni detalji, možda recimo neko trenutno individualno nadahnuće pojedinih igrača ili neki manjak koncentracije prevagnuli u korist jedne od ekipa. Prva dva seta su osvojili izabranici trenera Ignjatovića i kada se pretpostavljalo da će doći do rutinske pobede maksimalnim rezultatom, domaći odbojkaši su se trgli i zaigrali daleko bolje. Znatno kvalitetnijom igrom osvojili su dva naredna perioda i meč je otišao u tajbrejk, a zna se da tada, pored kvaliteta same igre, presudnu ulogu imaju fizička i mentalna spremnost ekipa.

I baš ta dva detalja su prelomila utakmicu u korist Metalac Takova. Vodili su Gradištanci u petom setu i sa 7 – 4, kao i 12 – 9 i imali 3 meč lopte koje nisu iskoristili, ali jaka mentalna snaga Milanovčana, predvođenih sjajnim, prekaljenim kapitenom Gavrilovićem, je ponovo došla do izražaja. Blokom Aleksića prešli su u vođstvo i iskoristivši četvrtu meč loptu došli do zlata vredne pobede.

Ovom pobedom izabranici trenera Ignjatovića su došli do svog 32 osvojenog boda i očuvanjem pol pozicije napravili još jedan bitan iskorak unapred ka cilju koji se zove Super liga Srbije.

Naredni duel koji ih očekuje, igra se za nedelju dana kada na svom parketu dočekuju leskovačku Dubočicu, poslednjeplasiranu ekipu na tabeli..