Metalac i Radnik podelili plen

Dvanaesto kolo i peti remi fudbalera Metalca ove sezone u Linglong Superligi Srbije. Nakon sjajnog izdanja i trijumfa u Ivanjici prethodnog vikenda, ovoga puta su izašli na megdan gostima iz Surdulice, ekipi Radnika.

Posle devedeset minuta vrlo borbenog tempa sa mnoštvom žestokih duela, o čemu svedoči čak 9 žutih i jedan crveni karton, timovi su podelili bodove. Konačan rezultat glasio je 1 – 1.

Žarko Lazetić, šef struke FK “Metalac”

“Moram da kažem da je ovo bilo naše najslabije prvo poluvreme u dosadašnjem toku šampionata, ali negde je i očekivano da ova mlada ekipa nekada odigra i malo slabije. Nismo pronalazili rešenja u igri sa loptom, nismo išli unapred koliko je trebalo, nismo bili kompaktni, izostao je pritisak i sve to je rezultiralo da nam protivnik napravi nešto više problema, nego inače. Ali opet ni pored takve igre gosti nisu stvorili mnogo šansi, uostalom taj gol smo primili iz penala. Na pauzi sam skrenuo pažnju momcima da zaostatak od jednog gola i nije toliko loš, koliko smo mi zapravo loše odigrali. Rekao sam im da imamo 45 minuta da promenimo celokupnu sliku na terenu. To ih  je izgleda trgnulo. Pronašli smo oštrinu u pasu, rotirali smo sistemski raspored pojedinih igrača na terenu i to nam je donelo prevlast na terenu. Stvorili smo neke situacije za gol šanse i jednu od njih smo iskoristili i tako došli do zasluženo osvojenog boda na ovoj utakmici”, lepo je objasnio šef struke domaće ekipe Žarko Lazetić.

Jedini strelac za domaćina bio je mladi centarfor Savo Arambašić, nakon sjajne akcije Maksimovića i Vlalukina u 76.minutu, dok je vodeći pogodak za goste delo njihovog najboljeg igrača Milana Makarića, nakon uspešno realizovanog jedanaesterca dosuđenog u 19.minutu.

Slavoljub Đorđević, trener FK “Radnik“

“Što se tiče same utakmice  mi generalno gledano možemo da budemo zadovoljni sa osvojenim bodom. Da nam je neko pre početka meča ponudio bod, verovatno bismo prihvatili, ali kada vodite veći deo meča i pobedu ispustite pred sam kraj utakmice svakako da ne možete da budete zadovoljni. Mi smo se baš detaljno pripremali za ovaj meč, analizirali smo sve prethodne utakmice Metalca, znali smo kako igraju i mislim das mo to pokazali na samom terenu. U prvom delu smo odigrali jako dobro defanzivno, ali je zahvalio taj drugi pogodak. U drugom poluvremenu smo im svesno prepustili posed i inicijativu i čekali igru iz dubine, tačnije kontranapade i prekide, ali ono gde smo najjači nismo uspeli da odradimo onako kako znamo. I obično tako biva u fudbalu, kad ne iskoristiš šanse usledi kazna”, kazao je trener gostujućeg tima Slavoljub Đorđević.

Što se same igre plavobelih momaka tiče, bila su to dva potpuno različita poluvremena, što je potvrdio i sam trener Lazetić. Prvo skroz bez volje i ideje, a onda smo u drugom imali priliku da vidimo Metalac kakav smo navikli. Tu posebno treba istaći jednu vidljivu rotaciju na terenu, kada je mladi Vlalukin prekomandovan sa svoje standardne pozicije desnog beka na poziciju veznog igrača i  to se kasnije ispostavilo kao pun pogodak. Asistencija za izjednačujući pogodak je samo kruna te promene i to svakako ide u prilog trenerskom kvalitetu Žarka Lazetića.

Inače meč je pred sam kraj duela obeležio i jedan sukob igrača i trenera oba tima, kada je isključen rezervista Metalca Popović. Srećom reakcijom obezbeđenja, sprečeno je neko veće sukobljavanje.

Ovim remijem Metalac je došao do svog 17 boda ove sezone i zadržao se na 11 mestu prvenstvene lestvice. Narednog vikenda putuju u Inđiju na megdan tamošnjem superligašu.