Partizan ovoga puta ipak bio prejak rival

U nepuna dva meseca fudbaleri Metalca i Partizana po drugi put su ukrstili koplja na stadionu u Gornjem Milanovcu. Posle prvenstvenog duela, početkom oktobra, koji je okončan podelom bodova, ovoga puta su se susreli u meču osmine finala Kupa Srbije.

Sada je nešto uspešniji bio tim Partizana, koji je zahvaljujući jednoj majstoriji Japanca Takume Asana, minut pre kraja prvog dela meča, stigao do pogotka koji je ujedno bio i jedini na utakmici. Dakle, konačan rezultat je glasio: Metalac – Partizan  0 – 1 .

Inače sam tok utakmice imao je sasvim solidan tempo. Milanovački plavobeli su svesno prepustili posed lopte snažnijoj i iskusnijoj ekipi iz glavnog grada i preorijentisali se na odbranu svog gola i pokušaje napada iz kontre. Gosti su napadali, stvarali šanse, ali je sjajni golman Metalca, Dušan Puletić gotovo svaki put bio na pravom mestu.

Jedini pogodak na meču delo je čistog individualnog kvaliteta Japanca i u tom 44.minutu je čak i odlični Puletić bio potpuno nemoćan.

Imao je i Metalac par solidnih prilika, posebno u drugom delu drugog poluvremena, ali su završnice tih opasnih napada uglavnom ostale nedorečene, mahom zbog pogrešnih odluka napadača, mahom zbog usporenih reakcija ili jednostavno dobrih poteza defanzivnog bedema Partizana.

Detalj koji treba istaći, a koji je neobično interesantan je da je utakmica okončana bez ijednog žutog kartona.

Za fudbalere Metalca neće biti pauze. Partizan se mora odmah arhivirati i koncentracija i pažnja se preusmeriti za vikend ispred nas. Čeka ih novi prvenstveni duel, a u goste im dolazi tim Zlatibora iz Čajetine, ekipa sa kojom se odlično poznaju i sa kojom su i prošle godine u Prvoj ligi Srbije vodili odlučujuće bitke za plasman u Super ligu.  Utakmica se igra u nedelju sa početkom u 15 časova.