Podela bodova! RK „Omladinac“ : RK“Arilje“ 26:26

U okviru 19-tog kola Prve rukometne lige Srbije-Zapad, rukometaši Omladinca odigrali su nerešeno na svom terenu protiv ekipe iz Arilja rezultatom 26:26.

I pre početka, Omladinci su znali da će utakmica biti izuzetno fizički i psihički teška za njih kada se u obzir uzme pauza prvenstva od tri nedelje prvenstveno zbog praznika, zatim slobodnog kola i nemogućnosti igranja utakmice sa Trepčom. Upravo to je negde i rezultiralo nešto lošijom igrom na terenu.

Dosta promašenih zicera i sporija igra u tranziciji su bili problematični segmenti igre ali na svu sreću Omladinca i gostujuća ekipa iz Arilja je imala problema pa je negde odnos na terenu i bio izjednačen. Ono što je dobro funkcionisalo na obe strane jeste odbrana. Igrala se čvrsta i jaka odbrana, gde je rezultat svega toga mnogo kazni od po dva minuta, čak i crveni karton u 47-mom minutu za gostujućeg igrača. Konstantno je igra bila u ,,egalu‘‘, gol za golom, nijednog trenutka ekipe se nisu odvajale više od 1-2 gola razlike. Na kraju nerešeni rezultat 26:26. Upravo je to negde i najrealniji prikaz toka cele utakmice.

Čestitke ekipi iz Arilja na borbi i želji za pobedom, i puno sreće u nastavku prvenstva!

Zbog već odigrane utakmice sa Pobednikom iz Prijepolja, Omladinci će i ovaj vikend preskočiti pa će sledeći vikend ( 05-06 jun ) na svom terenu igrati protiv ekipe iz Raške ,, ORK BANE‘‘.
U prvom delu prvenstva, Omladinci su slavili u svoju korist. Utakmica nije bila nimalo lagana što i rezultat iste od 27:29 za Omladince govori to. Očekuje se gotovo identičan scenario, a Omladincima želimo da se ove dve nedelje što bolje pripreme i da u duelu sa Raškom upišu dva boda!