Preokretom do novog trijumfa

Nova izuzetno bitna pobeda odbojkaša OK Metalac Takovo. Preskočen je još jedan vrlo zahtevan stepenik na putu ka konačnom odredištu zvanom odbojkaška Super liga Srbije.

U odloženom meču IX kola Prve lige Srbije, nastavljen je stoprocentni pobednički niz na gostujućim terenima. Posle lavovske borbe koja je trajala gotovo dva časa, izabranici trenera Ignjatovića, nadigrali su domaći, paraćinski Borac sa 2 – 3, po setovima: 25 – 27 / 25 – 22 / 25 – 19 / 12 – 25 / 5 – 15.

Bila je to utakmica izuzetnog tempa gde su se oba tima na momente izdvajala sjajnim, kako napadačkim izborima, tako i igrom u polju. Posle osvojenog prvog seta na razliku, Milanovčani su zapali u malu krizu, pa su Paraćinci to znali da kazne i preokrenu rezultat u svoju korist.

Četvrti i peti set su bili pravi prikaz kako i koliko kvalitetno mogu da odigraju odbojkaši Metalac Takova. Furioznim tempom su gotovo pregazili domaćine i ponovo pokazali i dokazali svoj pobednički mentalitet, kao i odličnu fizičku spremnost čitavog tima.

Treba još napomenuti da je ovo bio  prvi meč naših odbojkaša bez startnog primača servisa Pantića koji se otisnuo put inostranstva, ali isto tako treba istaći i fenomenalnu partiju iskusnog Jestrovića koji ga je zamenio na toj poziciji.

Ovim trijumfom je učvršćena prva pozicija na prvoligaškoj tabeli sa skorom pobeda/porazi 12/1 i sasvim je jasno, a to je svakako i najbitnije, da će Ignjatovićevi izabranici sami odlučivati o svojoj sudbini u kolima koja slede.

Novi izazov Metalac Takovo čeka već u subotu, 23.januara kada putuju u Veliko Gradište na gostovanje nekada stabilnom superligašu, ekipi VGSK.