Prvi trijumf Metalca u Super ligi

Prvi bodovi za fudbalere Metalca u ovogodišnjoj Super ligi Srbije. U meču drugog kola nadigrana je ekipa šabačke Mačve rezultatom 2 – 1  i tim trijumfom plavobeli momci su došli do prva tri boda u novoj sezoni u elitnom društvu srpskog fudbala.

Pred praznim tribinama, usled globalne pandemije korona virusa, mogla se videti jedna prava, prvenstvena fudbalska utakmica. Bilo je kako šansi i lepih akcija, tako i požrtvovanih startova i muških duela. Dakle svega onoga što najvažniju sporednu stvar na svetu čini toliko interesantnu.

Sam početak duela doneo je pritisak i presing gostujućeg tima i to je poprilično iznenadilo mlade snage Metalca.  Šok je usledio u 17.minutu kada je Marković uputio vrlo dobar udarac sa vrha šesnaesterca koji je završio u maloj mreži, inače odličnog golmana Puletića. Gosti su tako došli do prednosti. Srećom, ovaj brzi gol gostiju, trgnuo je domaće igrače. Vrlo brzo su se konsolidovali i to je dalo rezultat. Iz jedne ne tako obećavajuće akcije, lopta je došla do novajlije Pecelja koji raspalio po lopti sa 20ak metara udaljenosti od gola Mačve, lopta je unutar šesnaesterca zakačila jednog defanzivca crveno-crnih, promenila smer i zatresla mrežu Šapčana. Rezultat na semaforu je glasio 1-1. Nastavili su domaći sa atacima ka golu Gordića i u 43.minutu, nakon kornera koji je izveo Maksimović, još jedan novajlija, mlađani Vasiljević, se odlično snašao u petercu Mačve i tako doveo Metalac u vođstvo od  2 – 1. Tim rezultatom je okončan prvi deo meča.

Drugo poluvreme je bilo malo slabijeg kvaliteta. Domaći fudbaleri su želeli pre svega da zadrže stečenu prednost, što je i razumljivo, pa su gledali da umrtve igru i prepuste posed gostima. Na njihovu sreću, Šapčani se tu nisu baš najbolje snašli, pa je utakmica okončana istim rezultatom koji je bio na snazi nakon prvih 45 minuta igre.

Pored toga što su osvojena zlata vredna tri boda, ova pobeda će značiti mnogo i na polju rasta samopouzdanja kod izuzetno mladih fudbalera Metalca. Sada su svesni da mogu da se nose sa superligaškim ekipama i da nemaju razloga bilo koga da se plaše, već da treba da veruju u sebe i svoje kvalitete.

Jedina mrlja na ovaj trijumf plavobele ekipe iz Milanovca je povreda možda i ponajboljeg igrača tokom pripremnog perioda, mladog Kongoanca Prestiža koji je napustio igru u 34.minutu. Nadamo se da će naredni dani pokazati kako ozleda nije ozbiljnije prirode.

Naredno, treće kolo, donosi Milanovčanima vrlo težak ispit, pošto putuju na sam sever zemlje na gostovanje standardno kvalitetnom superligašu, ekipi Spartak Ždrepčeva krv. Mi se nadamo da će nas obradivati sa lepim vestima iz Subotice.