Remi Metalca sa ukusom pobede

Mladi fudbaleri Metalca nastavljaju da nas oduševljavaju iz kola u kolo. Posle odličnog izdanja i trijumfa u Kruševcu, priredili su nam još jedan meč koji će se još dugo prepričavati među milanovačkim ljubiteljima najvažnije sporedne stvari na svetu.

U meču 10.kola Linglong Super lige Srbije ugostili su jednog od dva najtrofejnija kluba iz naše zemlje, ekipu Partizana i pokazali svoje lavovsko srce koje će svakog pravog Milanovčanina učiniti vrlo ponosnim. Posle 90 minuta žestoke igre, zaostatka u rezultatu od 46.minuta, sa igračem manje od 60., uspeli su da smognu snage, postignu gol i dođu do remija i osvojenog boda. Boda velikog kao kuća. Boda koji ima težinu ona pobednička tri.

Trener Metalca, Žarko Lazetić

“Pre svega želeo bih da čestitam svojim momcima na zaista herojskoj utakmici. Teško je igrati protiv ekipe kakva je Partizan, a još je teže to učiniti sa deset igrača na terenu i u rezultatskom deficitu. Posmatrajući sve te detalje, stvarno mogu samo da budem ponosan na moje izabranike. Što se same analize meča tiče, u prvom poluvremenu, dok smo bili egal na terenu, sasvim smo dobro parirali ekipi Partizana. Odolevali smo njihovim napadima, imali sasvim dobru igru iz zadnje linije. Možda nam je falilo malo više probojnosti ka golu Partizana da probamo da nešto od toga materijalizujemo. U drugom delu smo primili gol na samom početku i tako sebe stavili u vrlo težak položaj. Posebno se ta težina osetila nakon isključenja igrača. Međutim moji igrači su pokazali svoj kvalitet, veru u sebe, nisu se predavali I još jednom bi im čestitao na svemu prikazanom”, u dahu je govorio vidno zadovoljni trener domaćih Žarko Lazetić.

Prvo poluvreme je proteklo u slaboj inicijativi crnobelih, sa par njihovih solidnih prilika. Tek nastavak je doneo zaplet i rasplet kakav se odavno nije video na stadionu pokraj Despotovice. Već u prvom minutu drugog dela, gosti su nakon jednog sudijskog previda na sredini terena i ne dosuđene sasvim očigledne opasne igre Šćekića, došli do brze akcije koju su krunisali golom mladog Filipa Stevanovića. Da stvar bude još gora po plavobele, kapiten Vranjanin je u 60.minutu, nakon jednog naizgled bezazlenog starta na loptu dobio drugi žuti karton, a time i isključenje iz igre. Tada je već zamirisalo da će Partizan doći do laganog trijumfa. Pritiskali su zadnju liniju Metalca, želeli drugi pogodak, ali baš tada je proradilo herojsko srce Lazetićevih mladića. Nakon jedne munjevite kontre i dobre akcije Katanića i Grbovića na desnom boku, u šesnaestercu Partizana se u pravom trenuntku našao mladi Filip Antonijević i zakucao loptu pod prečku Popovićevog gola, igrao se 81.minut. Poslednjih desetak minuta utakmice se mogu opisati u par reči, neviđeno požrtvovanje i hrabrost preostalih deset fudbalera u plavobelim dresovima.

Trener Partizana, Aleksandar Stanojević

“Za nas razočaravajući rezultat. Imali smo vođstvo od 1-0, napadali i prosto smo morali od ranije da rešimo utakmicu. Prvo poluvreme nismo ušli dovoljno kvalitetno. Protivnik nam nije stvorio šanse, ne znam da li je nekoliko puta ušao u naš šesnaesterac i praktično iz jedne jedine prave akcije stvorili su tu priliku i postigli gol. Još jedno kažem, vrlo razočaravajući rezultat za nas”, kratak je bio vidno uznemireni trener Partizana Aleksandar Stanojević.

Koliko je ovaj remi značio timu Metalca, odnosno koliko su razočarani u timu rivala, najbolje se dalo videti kroz izjave oba trenera. Za nas je jedino bitno da su plavobeli momci još jednom pokazali da nikome neće biti lak zalogaj, već naprotiv da će stremiti da uzmu skalp mnogo renomiranijim protivnicima. Sada sledi dvonedeljna pauza, usled reprezentativnih obaveza, pa će to svakako biti dobra prilika za trenera Lazetića i njegove saradnike da malo sumiraju utiske nakon dosadašnjih, reklo bi se dosta dobrih deset kola i da potpuno spremni dočekaju nastavak jesenjeg dela šampionata.