Zlata vredna pobeda Metalca na gostovanju u Smederevu

Tri boda doneta sa gostujućeg terena vrede skoro pa dvostruko, ako se pogleda tabela u Prvoj ligi Srbije, gde se prvih 5 timova nalaze u četiri boda razmaka. Baš takav podvig napravili su fudbaleri Metalca, koji su uspeli, u nimalo lakoj utakmici, da nadigraju domaće igrače FK „Smederevo 1924“ u okviru 22. kola i tako im se na pravi način revanširaju za poraz u prvom ovosezonskom susretu.

fk metalac3

Gol vredan trijumfa plavobelih momaka delo je domaćeg fudbalera Stojkovića, koji je nakon jednog centaršuta nespretno reagovao i zakucao loptu iza leđa svog čuvara mreže. Igrao se tek treći minut meča. Taj rani gol kao da je skinuo breme tereta sa pleća Milanovčana koji su u nastavku odigrali dosta čvrsto i držali konce igre u svojim rukama gotovo svih 90 minuta. Imali su još par solidnih šansi, ali je opet koncentracija zatajila u samom završetku akcija, pa pobeda nije ostvarena ubedljivijim rezultatom.

aleksandar stankovic
Aleksandar Stanković, Foto: GM Press

„Ostvarili smo ono što smo planirali, tj. napravljen je taj neki nazovi brejk, s obzirom da smo u prošlom kolu remizirali kod kuće sa Kragujevčanima. Imali smo imperativ pobede baš protiv Smedereva, pošto su oni nama prekinuli niz od 3-4 pobede zaredom u prvom delu šampionata. Sigurno je da je to bio jedan motiv više da se revanširamo. Što se pak samog meča tiče, mislim da smo tokom celog toka utakmice kontrolisali dešavanja na terenu, da smo jako kvalitetno otvorili meč, da smo u tih uvodnih desetak minuta odmah stekli prednost i to kao da nam je pružilo neophodno, pre svega psihičko olakšanje. U nastavku smo imali još 3-4 dobra udarca na gol i jednu dosta kvalitetnu šansu koji u pogodak nije uspeo da pretvori Katanić. Sve u svemu, mislim da smo u potpunosti zasluženo trijumfovali i to je u ovom momentu bilo svakako najbitnije, obzirom da smo već pet i po meseci u takmičarskom ritmu“, smiren i iskren, kao i uvek uostalom, bio je šef struke FK „Metalac“, Aleksandar Stanković.

fk metalac2

Do kraja ovog, nikada dužeg prvog dela šampionata, ostalo je još jedno kolo. FK „Metalac“ opet ide na gostovanje, ovoga puta ekipi Sinđelića. Slično kao i protiv „Oklopnika“, naši igrači jesu blagi favoriti, realno je očekivati novu pobedu, ali ništa se ne može olako shvatati, već se mora sa punom snagom krenuti u duel i tek tada rezultat neće izostati. Ako bi se i u sredu ostvario pozitivan bilans, sigurno je da će „Plavobeli“ završiti prvi deo sezone na nekoj od vodeće tri pozicije, što će svakako dosta značiti za nastavak superligaške jurnjave na proleće.