„25. Interfer ZLATNA NIKA“ nagrada pripala reportazi „Mama“ iz produkcije TV GM Plus

25. Interfer  ZLATNA NIKA 2020 – internacionalni festival reportaže i medija  održan je u Beogradu. Jedna od nagrada za „Društveno odgovornu reportažu“ pripala je Mirjani Milićević iz Televizije Gornji Milanovac PLUS  za reportažu „Mama“

Zbog izuzetno nepovoljne zdravstvene situacije u zemlji,  Direkcija festivala INTERFER odlučila je da se svečana dodela nagrada ove godine održi bez publike i sa ograničenim brojem učesnika, u skladu sa odlukom Kriznog štaba.

NAGRADE I PRIZNANJA 25. INTERFER-a 2020.
GRAND PRIX
ZLATNA NIKA – BOGINJA POBEDE
ANA STAMENKOVIĆ
“Dnevnik jednog proleća”, RTS

 SPECIJALNA NAGRADA ŽIRIJA
ZLATNA NIKA – BOGINJA POBEDE
ZA INTERNACIONALNU REPORTAŽU
Stuart Ramsay, Sky news
“Into the red zone” (”U crvenoj zoni”)

 

TV REPORTAŽA    

1. “Zlatna Nika” za TV reportažu: Jovana Uhrin, „Crvena zona”

2. Jelena Božović, „Zima i leto gospodnje”, RTS

3. Maja Obradović, „Lora“, PRVA TV

Diplome za TV reportažu:

Đuro Svilar, “Obala Save kroz Beograd”, TV Nova S

Vanja Mijalkov, “Povratak”, TV Pirot

Nagrada za najbolju selekciju TV reportaža: PRVA TV

 

RADIO REPORTAŽA        

1. “Zlatna Nika”: Nikola Pejović, “Litije u Crnoj Gori”, Radio Svetigora

2. Gordana Nešović, „Ukradeno detinjstvo“, Radio Beograd

2. Ljubica Zdravković Džonov, „Oni su pobedili“, Radio Vranje

3. Jasmina Dabić, „Nema predaje”, Radio Novi Sad

Diploma za radio reportažu:

Dragan Miljković, “Klin se klinom izbija, ali Klinovac ostaje”, Radio Bujanovac

 

NOVINSKA REPORTAŽA            

1. “Zlatna Nika”: Jelena S. Spasić, „Ceo jedan život završi u džaku”, Kurir

2. Jelena Ćosin, „Krvave košulje“, Večernje novosti

3. Marina Miljković Dabić, “Kako je Njegoš postao Nikolina”, portal Krug

Diplome za novinsku reportažu:

Stevica Rajčetić, “Priča o Karlosu”, Blic

Aleksandar Davinić, “Braća kao robovi”, Politika

 

FOTO REPORTAŽA        

1. “Zlatna Nika”: Vladimir Šćekić, “Ne damo svetinje”, Crna Gora

2. Ana Paunković, “Poseta kovid bolnici”, Kurir

3. Konstantin Novaković, „Romski derviši“

3. Ivica Veselinov, “Cena pobede”, Sportski žurnal

Diplome za foto reportažu:

Goran Šljivić, „Zabava ili mučenje“

Ana Batrićević, “Resocijalizacija u zatvoru”

 

DRUŠTVENO ODGOVORNA REPORTAŽA    

1. “Zlatna Nika”: Dea Đurđević, „Budimo bezbedni”, TV Pink

2. Nemanja Stanković, “Zemlja živih”, Kurir TV

3. Mirjana Milićević, „Mama“, TV GM+

Diplome:

Ljiljana Janković, “Boki šampion”, TV Most

Slobodan Maričić, Stefan Veselinović, Katarina Stefanović, “Put dva čepa”, BBC News na srpskom jeziku

Maja Vidović Kukavica, “Centar Zvezda”, Yu-Bi-Net

 

GM Press

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *