Generalna proba fudbalera Metalca za start Superlige Srbije

Ostalo je još samo sedam dana do starta ovogodišnje sezone u fudbalskoj Superligi Srbije. Timovi polako kristališu svoje sastave, tempiraju formu i željno iščekuju prvi vikend meseca avgusta kada će se lopta ponovo zakotrljati na fudbalskim terenima širom Srbije.

To je bio i znak za fudbalere Metalca za generalnu probu pre utakmice prvog kola, kada ih čeka izuzetno teško gostovanje u Nišu. Dočekali su ekipu Novog Pazara, inače direktnog rivala u nastupajućoj sezoni, sa ciljem da ispitaju svoje snage i uvide da li postoje još neki sitni nedostaci koje bi trebalo eliminisati ove poslednje nedelje pre početka Superlige.

Utakmica je okončana rezultatom 1 – 1. Metalac je vodio golom najboljeg strelca Prve lige Srbije, Aleksandra Katanića od ’30.minuta, ali su gosti iskoristili pad koncentracije plavobelih i došli do poravnanja rezultata minut pre kraja meča, kada se Kurti najbolje snašao u šesnaestercu Metalca posle udarca iz ugla.

Prvo poluvreme je bilo u potpunosti u znaku domaćih fudbalera. Stvorili su barem 4,5 šansi iz domena stoprocentnih, ali je realizacija zatajila, pa je nakon 45 minuta na semaforu pisala samo prednost minimalnim rezultatom. Drugi deo meča bio je malo slabijeg ritma i nije bilo baš previše detalja koji zavređuju pažnju. Mogao je Metalac da duplira prednost par puta, ali je opet izostala koncentracija, što su gosti znali da kazne i gotovo iz prve prave prilike dođu do poravnanja rezultata.

Posmatrajući ceo meč, ono što bi trebalo da raduje šefa struke plavobelih Žarka Lazetića, je stvaranje dosta šansi, kvalitetne akcije ofanzivnog dela tima, dosta dobar tempo i presing većim delom utakmice. Ni defanziva nije izgledala loše. Predvođena golmanom Puletićem je ostavila dosta dobar dojam. Detalji koji pak treba malo da zabrinu trenera, su realizacija stvorenih prilika za gol, neke brzoplete odluke igrača i ono što stvara najveću nervozu, a to je pad koncentracije gotovo čitavog tima u samom finišu utakmice.

Nedelja pre nama doneće čitavoj plavobeloj porodici dosta posla. Kako fudbalere, tako i stručni štab, ali i čelnike tima, čeka izuzetno napeta sedmica u kojoj treba posložiti sve kockice kako bi se put u Niš dočekao bez ijedne nedoumice ili sitnog problema. Mi verujemo da će sve proteći po planu i da će  fudbaleri kao zapete puške dočekati prvi zvižduk sudije na niškom Čairu u subotu od 19:30 časova.