Superligaš prejak za odbojkaše Metalac-Takova

U 55. Kupu Srbije za seniore, najmasovnijem odbojkaškom takmičenju u zemlji, u osmini finala naši odbojkaši su odmerili snage sa jednom od najboljih ekipa iz Superlige Srbije – ekipom Niša. Rezultat je bio 3:0 za Niške odbojkaše (po setovima 25:16, 25:19 i 28:26). Utakmica je održana u sportskom centru Čair u Nišu, u sredu 21. oktobra bez prisustva publike.

Rezultati prethodnih utakmica ulivali su nadu da će naši odbojkaši pružiti značajniji otpor slavnom superligašu, ali se ispostavilo da su Nišlije ušle spremnije i sa većom željom za uspehom u ovom takmičenju, obzirom da im u Superligi Srbije ne ide baš najbolje – izgubili su zadnja tri susreta.

Od prvog poena domaćini su krenuli maksimalno, sa najboljom postavom, predvođeni kapitenom Markom Nikolićem, primačem servisa Sadatom i korektorem Koneom. Dobrim servisima i izuzetno jakim napadom, lako su dobili prva dva seta.

U trećem setu, trener Metalac-Takova Miloš Ignjatović je probao da promenom pozicija u našem timu pokuša da promeni tok utakmice, što je skoro i urodilo plodom. Prelaskom kapitena Gavrilovića na njegovu poziciju korektora, i ulaskom novog primača servisa Pantića, značajno smo poboljšali prijem, a posebno napad. U većem delu nastavka Milanovački odbojkaši su vodili, čak i sa 5 poena razlike (16:21) da bi izvanrednim servisima Sadata i Nikolića Nišlije uspele da izravnaju rezultat na 22:22. Odbojkaši Metalac-Takova su imali i dve set-lopte, koje nisu iskoristili, a Nišlije su iskoristile svoju prvu i tako završili meč.

U Milanovačkom timu najviše poena je osvojio kapiten Gavrilović (19), za njim Ćosić (6), Aleksić i Milovanović (4). Ostaje žal za neiskorištenim set loptama, jer su tada naši odbojkaši zaigrali najbolje, i da su osvojili set utakmica bi sigurno ušla u neizvesnu završnicu.

Sledeću utakmicu milanovački odbojkaši igraju u okviru Prve A lige Srbije kao domaćini protiv ekipe VA 014 Bauwesen iz Valjeva. Utakmica će se održati u subotu 24. oktobra od 18.00 časova, bez prisustva publike.